The GRF400 series cylinder flow meter regulator is a compact, economical flowmeter regulator engineered for light duty applications. Designed for Argon, Helium and Carbon Dioxide (20% duty cycle with CO2).
推薦
Argon, Argon/ CO2, Helium
Impact resistant Lexan flowtube
Precision needle valve
One piece flowtube cover
Available with or without 3 m (10 ft.) hose
技術參數(shù)
| 工作溫度 | -10 to +40 degC |
| 應用等級 | S |
| 標準 | IEC/EN 60974-1, IEC/EN 60974-3, IEC/EN 60974-10 |
電源參數(shù)
| 型號 | Caddy Tig 1500i | Caddy Tig 2200i |
| 電流時的功率因數(shù) | | |
|
|
|
| 開路電壓 | 72 V | 72 V |
|
|
|
| 防護等級 | IP 23 | IP 23 |
輸入電壓
| Frequency | 50/60 Hz |
| Phase | 1 |
| Voltage | 230 V |
焊接輸出
| 型號 | 暫載率 | 輸出電流 | 輸出 V | 溫度 | 焊接工藝 |
| Caddy Tig 1500i | 25 % | 150 A | VDC | 40 °C | TIG (GTAW) |
| Caddy Tig 1500i | 60 % | 120 A | VDC | 40 °C | TIG (GTAW) |
| Caddy Tig 1500i | 25 % | 150 A | 26 VDC | 40 °C | MMA (SMAW) |
| Caddy Tig 1500i | 60 % | 120 A | 24 VDC | 40 °C | MMA (SMAW) |
| Caddy Tig 2200i | 25 % | 170 A | VDC | 40 °C | MMA (SMAW) |
| Caddy Tig 2200i | 60 % | 130 A | VDC | 40 °C | MMA (SMAW) |
| Caddy Tig 2200i | 25 % | 220 A | VDC | 40 °C | TIG (GTAW) |
| Caddy Tig 2200i | 60 % | 150 A | VDC | 40 °C | TIG (GTAW) |
尺寸
| Height | 208 mm |
| Length | 418 mm |
| Width | 188 mm |
保險絲規(guī)格
重量
| 描述或資格說明 | Caddy Tig 1500i |
| 重量 | kg |
| 描述或資格說明 | Caddy Tig 2200i |
| 重量 | kg |
Extra Info
3m帶插頭電源電纜、2m輸氣軟管和2個軟管夾。
所有評論僅代表網(wǎng)友意見,與本站立場無關。